Krüptovaluuta
Tänu uuele ELi direktiivile DAC8 on üsna tõenäoline, et Eesti Maksu- ja Tolliamet saab teada teie krüptotehingutest. Selle direktiivi kohaselt, mis jõustub 1. jaanuaril 2026, peavad kõik krüptovaluutaplatvormid jagama maksuametiga andmeid oma ELi klientide kauplemistegevuse kohta https://windoviimistlus.com/.
Olles krüptorahas töötasu saanud, kuid tööandja seda deklareerinud ei ole, tuleb see isikul endal deklareerida tuludeklaratsioonis tabeli 5.1 II osas “Palk ja muu tulu, millelt ei ole tulumaksu kinni peetud”. Saadud töötasu tuleb deklareerida eurodes.
Tere tulemast lugema meie juhendit Eestis kehtivate krüptorahade maksude kohta. Selle juhendi koostamisel vaatasime üle kõik asjakohased määrused ning küsimuste korral võtsime ühendust Eesti Maksu- ja Tolliametiga (EMTA), et täpsustada mõningaid olulisi osi, mis aitavad selgitada, kuidas peaksite oma makse deklareerima.
Eesti krüptovaluuta
BBCTallinn pakub Eestis virtuaalkontori teenuseid, pakkudes Tallinnas mainekat aadressi ja postihaldust ettevõtetele, kes vajavad usaldusväärset kohalolekut ilma füüsilise asukohata. Teenused hõlmavad posti edastamist, skaneerimist ja vastavuse tuge.
Mida suurem on nõudlus Bitcoini järele, seda kõrgemale tõuseb ka selle hind. Lähtuvalt sellest, kuidas Bitcoin loodud on, on Bitcoini olemas vaid kindel maksimaalne hulk, ja kui kõik Bitcoinid on kasutusse läinud, ei ole seda võimalik enam juurde tekitada.
Kaevandamise kasumlikkus sõltub selle mahust ja tegevuse asukohast. Näiteks suurimad krüptoraha kaevandamise farmid asuvad strateegiliselt madalaima elektrikuluga riikides. Lisaks on mõnes piirkonnas ka kõikuvad elektrihinnad, mis võivad kaevandamist segada.
Krüptovaluuta kaevandamiseks on aga mitu võimalust. Vaatame neist olulisemad ükshaaval läbi, et saaksid valida õige, olenemata sellest, kas kavatsed kaevandada üksikisikuna või kollektiivi koosseisus.
Bitcoin ja paljud teised plokiahela võrgud kasutavad krüptoraha kaevandamiseks töötõenduse (PoW) konsensusalgoritmi. Krüptovaluuta kaevandamiseks on palju võimalikke viise; seda saab teha üksi või koos teistega. Võid kasutada spetsiaalseid kaevandamisarvuteid või isegi kodus juba leiduvaid seadmeid, näiteks personaalarvutit. Kuigi igaüks võib saada kaevandajaks, ei saa kõik sellest kasumit. Enne alustamist nõuab kaevandamine õppimist, õigete seadmete ja programmide valimist ning praktilisi toiminguid.
Kõige suuremaks probleemiks Bitcoini kasutamisel online kasiinodes on lähtuvalt erinevatest uudislugudest see, et Bitcoini üritavad kasiinos maksmisel kasutada inimesed, kes krüptorahadega liiga tuttavad ei ole. Ja sealt tulevad ka peamised probleemid.
Krüptovaluuta
Laenu võtmine ei ole maksustatav tehing. Kui füüsiline isik saab krüptoraha laenamisest intressi (samas või muus krüptorahas), siis tuleb intress deklareerida ja maksustatakse tulumaksuga. Sama põhimõte kehtib ka refinantseerimise puhul.
Korijeni digitalnih valuta sežu u 1990-te. Prva povijesna kriptovaluta je bitcoin. Za kriptovalute je bitna adresa, privatni ključ, blok-lanac, sporedni lanac, rudarenje, a kriptografija je asimetrična. Poslije su se pojavile i druge koje su preuzele rješenja iz bitcoina. Od važnijih su još uz bitcoin, litecoin, dogecoin, ripple i ethereum.
Andmete deklareerimisel on abiks krüptotehingu tegemisel kasutatud keskkonna või platvormi raportid, milles on toodud krüptovara soetamismaksumus ja müügihinna väärtus ka eurodes. Turutingimustel tehingu korral võib kasutada turuhinnana ka selle keskkonna vahetuskurssi, kus tehing toimus.
2018. aastal oli krüptorahaga seonduvad süsihappegaasi koguemissioonid võrreldavad keskmise suurusega riikidega, kokku paisati bitcoini, Monero, Ethereumi ja Litecoini kaevandamisel aastatel 2016–2018 õhku vähemalt 3–15 miljonit tonni CO2. Reostuse ulatus sõltub kasutatavast riistvarast ja energialiigist. Samal aastal leiti, et kõige konservatiivsema hinnangu põhjal oleks kaevandamisest paiskuv kogu CO2 emissioon piisav, et 22 aasta jooksul mõjutada kliimasoojenemist 2 °C võrra.
Krüptoraha ostmine võib olla riskantne, sest krüptovaluutade hinnad on eriti volatiilsed ja võivad kiiresti muutuda. Seetõttu on oluline, et enne investeerimist teha põhjalik uurimistöö ja mõista krüptovaluuta, millesse soovite investeerida. Samuti tuleb arvestada, et krüptoraha ei ole FDIC-iga tagatud, mistõttu investeering võib kaotada.