SZKOLNA INTERNETOWA GRA GIEŁDOWA SIGG

SZKOLNA INTERNETOWA GRA GIEŁDOWA SIGG

Zł w gotówce oraz Hyundai Santa Fe na tygodniowy wyjazd. Tak w wielkim skrócie przedstawiał się dzisiejszy finał Gry Giełdowej Parkiet Challenge. Pamiętaj o dywersyfikacji, czyli inwestycji w akcje więcej niż jednej spółki.

WYNIKI KONKURSU „DWÓJKA DO POTĘGI”

16 maja 2025 roku grupa uczniów z naszej szkoły pojechała do Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na finał konkursu Akademii Przedsiębiorczości WE SGGW. Przed nimi stało zadanie rozwiązania testu składającego się z 20 pytań związanych z ekonomią, przedsiębiorczością i zagadnieniami związanymi z biznesem i zarządzaniem. Inwestorzy indywidualni szukają najlepszych symulatorów akcji, które poprowadzą ich w stawaniu się lepszymi inwestorami. Wybór symulatora giełdowego zależy w dużej mierze od tego, jak dobrze dany symulator spełnia konkretne indywidualne potrzeby.

Wzrosty na GPW podbiją zyski w Parkiet Challenge. Dołącz do gry

  • Wyjazd miał charakter edukacyjno-kulturalny i dostarczył uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń.
  • Istnieją również symulatory gry giełdowej, które mają na celu edukację i są dostępne w formie serwisów internetowych.
  • Uczestnikami Kursu e-learningowego sigg.edu.pl mogą być wszystkie osoby, które zarejestrowały się do SIGG, niezależnie od udziału w Grze.
  • Dopełnieniem są pogłębione komentarze, rozmowy i felietony znanych osobistości polskiego rynku finansowego.

Szkolenia, które angażują i uczą podejmowania decyzji w bezpiecznym, wirtualnym środowisku. Doskonale sprawdzają się w rozwoju liderów i zespołów sprzedażowych. Symulacje uczy strategii, współpracy i odpowiedzialności biznesowej. Angażujące lekcje przedsiębiorczości, projekty edukacyjne, koła naukowe, olimpiady. Nowoczesna gra edukacyjna, która dzięki swojej formule przyciąga młode pokolenia. Od 6 listopada do 15 stycznia uczestnicy będą mogli uczestniczyć też w części edukacyjnej SIGG.

  • Szkolna Internetowa Gra Giełdowa to projekt promujący wśród młodzieży inwestowanie na giełdzie.
  • Edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej, organizowanej przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) oraz Fundację GPW.
  • Szkolenia, które angażują i uczą podejmowania decyzji w bezpiecznym, wirtualnym środowisku.
  • W jaki sposób mogą wyglądać owe nadużycia?
  • W tym roku na najlepszy Zespół czeka nagroda w wysokości 10 tys.

Ponadto przewidziane zostały atrakcyjne nagrody finansowe i rzeczowe dla uczniów z najlepszymi wynikami punktowymi w ramach platformy edukacyjnej SIGG. Wśród 5211 drużyn szkolnych z całego kraju biorących udział w tegorocznej edycji gry znalazły się również cztery zespoły I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu. Młodzież poprzez udział w tym projekcie uczy się mechanizmów działających na giełdzie, ma możliwość poznania w praktyce zasad inwestowania, zdobycia umiejętności analizowania, podejmowania decyzji oraz pracy w grupie. To niewątpliwie cenne umiejętności i doświadczenia przygotowujące do poruszania się w przyszłości na rynku finansowym, a także na rynku pracy.

III edycja konkursu MuMak i sukces II LO

Ranking konkursowy nie będzie tworzony na podstawie wysokości stopy zwrotu, lecz na podstawie wartości wskaźnika IR (czyli wartość stopy zwrotu dzielona przez odchylenie standardowe od stopy zwrotu). Innymi słowy, sprawdzimy rzeczywiste umiejętności uczestników i zredukujemy wagę czynnika szczęścia co wymusi na uczestnikach efektywne zarządzanie kapitałem. Dzięki temu stosowane strategie uczestnicy StratoTrade będą mogli przenieść na realne rachunki, gdyż wysoka wartość wskaźnika będzie świadczyła o wysokich umiejętnościach danego tradera.

Dopełnieniem są pogłębione komentarze, rozmowy i felietony znanych osobistości polskiego rynku finansowego. Kontynuację i rozwinięcie tematyki z wydania papierowego stanowi kierowany do szerokiego grona osób zainteresowanych inwestycjami, gospodarką czy rynkiem finansowym serwis parkiet.com. Dodatkowo każdy zespół oraz chicken road opinie nauczyciele mają możliwość korzystania z doświadczenia i wiedzy około trzydziestu koordynatorów regionalnych współpracujących z organizatorami projektu.